Historia

Spectro-Lab jest polską, prywatną firmą, założoną 2 stycznia 1981 roku przez Prezesa Jana Borkowskiego. Na początku swojej działalności, zajmowała się usługami serwisowymi aparatury analitycznej tj. naprawami gwarancyjnymi i pogwarancyjnymi spektrofotometrów firmy Pye Unicam mającą swoją siedzibę w Cambridge (Anglia), następnie rozszerzyła zakres świadczonych usług o serwis spektrometrów, dyfraktometrów rentgenowskich oraz mikroskopów elektronowych firmy Philips (Holandia).

 

Przełomem w rozwoju firmy był rok 1989 i związane z nim zmiany polityczno-gospodarcze w Polsce, kiedy oferta Spectro-Lab powiększyła się również o sprzedaż nowych urządzeń i aparatów analitycznych, importowanych głównie z państw zachodnich takich jak: USA, Wielka Brytania, Niemcy, Włochy, Izrael, Holandia.

 

Obecnie, firma Spectro-Lab jest wiodącym dostawcą wyposażenia tj. aparatury analitycznej i testowej do laboratoriów badawczych i kontroli jakości na terenie Polski. Spectro-Lab zatrudnia ponad 50 wysoko wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników stanowiących o sile naszego zespołu. Od 2012 roku nową centralą firmy, jest nowoczesny biurowiec położony w Łomiankach koło Warszawy, zajmujący ponad 1300 m2, składający się z powierzchni biurowo-konferencyjno-laboratoryjnej oraz serwisowej. Lokalizacja oraz projekt budynku zostały dostosowane z myślą o profesjonalnej obsłudze naszych klientów na najwyższym światowym poziomie.